|
Карпів, М. -. Варшавський договір 1920 року як ситуативна вигода сторін [Текст] : бакалаврська робота : спеціальність: 014.03 Середня освіта (Історія) / М.-Х. В. Карпів ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, історичний ф-т ; наук. кер. Б. М. Баран. – Тернопіль, 2024. – 68 c.
Бакалаврська робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 82 найменування. Загальний обсяг роботи становить 68 сторінок.
Об'єктом дослідження теми є історичні події, пов'язані із варшавським договором 1920 року. Стратегічні обставини та інтереси кожної зі сторони в контексті того часу. А також, геополітичне середовище в регіоні Після першої світової війни.
Мета роботи полягає утому, щоб проаналізувати історичний контекст та визначити фактори, що призвели до укладення Варшавського договору 1920 року, визначити ситуативні вигоди для країн-учасниць цього альянсу та дослідити вплив цього договору на політичні та військові події в Європі після Першої світової війни.
У першому розділі бакалаврської роботи проаналізовано історіографію та джерельну базу даної теми. У другому розділі детально розглядається контекст та передумови укладення Варшавського договору 1920 року. Основні діячі, та їхні позиції стосовно його укладення. У третьому розділі аналізується положення договору та його наслідки для України та Польщі, та відношення до договору науковців та державних діячів. А також детально розглядається, чи був корисний Варшавський договір для обох сторін, та до яких наслідків це призвело.
Ключові слова: Варшавський договорі 1920 року, УНР, Східна Галичина, Польща, польсько-радіанська війна.
|