Електронний каталог

          Думашівський, Я.
    Як мова корінних народів регіону Океанії впливає на розвиток і становлення молодіжної мовної субкультури англомовних австралійців і новозеландців [Текст] / Я. Думашівський, В. Чорній
    // Studia Methodologica. – 2025. – Вип. 59. – С. 100–108. – Бібліогр. наприкінці ст.

   У запропонованій статті проаналізовано й досліджено особливості розвитку австралійського та новозеландського варіантів сучасної англійської мови. Визна- чено характер впливу мови корінних народів на молоде покоління, їхньої взає- модії на етапі запозичення елементів лексичного складу, а також подано деталь- ний опис характерних причин і способів проникнення елементів мови маорі в лексикон побутового спілкування англомовних мешканців. Автори статті приді- лили також особливу увагу аналізу запозичених із автохтонних мов термінів – стилістично забарвлених мовних одиниць, що визначають специфічні риси лек- сико-фразеологічних систем зазначених вище варіантів англійської мови. Крім того, проаналізовано певну кількість джерел літератури з теми дослідження, зокрема, виокремлено особливості зародження й розвитку австралійського і новозеландського варіантів англійської мови, встановлено їхню лексичну залеж- ність від культури населення країн океанського регіону, розглянуто й опрацьо- вано причини вживання лексики аборигенного походження в пісенних текстах, у термінології спортивних ігор та інших активностей мешканців Нової Зелан- дії та Австралії. У статті з’ясовано причини того, чому мова тубільців активно проникає в австралійський і новозеландський варіанти англійської мови, тобто в усі сфери життя населення, проте найбільше використовуються саме лексеми побутового й родинного характеру, що позначають дім, сім’ю, родинні взаємини тощо. Наступна категорія, яку можна виділити і яка дотепер збагачує лексикон англійської мови автохтонними термінологічними лексемами, – це незаймана різ- нобарвна природа островів, адже значна частина запозиченої лексики належить саме до цієї групи. У пропонованій праці чітко окреслено власне мовне самови- значення обох досліджуваних варіантів англійської мови, яке вони здобули разом із державним відокремленням від британської держави. Паралельно показано, що в умовах самостійного існування новозеландський, як і австралійський напри- клад підвиди англійської мови набули національно-культурних ознак на всіх її рівнях, бо мови корінного населення – тубільців усе ще залишалися тривалий час провідними на цих незайманих територіях.


УДК 811.622'242:811.111'276.3-053.6

            


Є складовою частиною документа Studia Methodologica [Текст] : [науковий збірник]. Вип. 59 / голов. ред.: О. Лабащук ; редкол.: Т. Вільчинська, Т. Гарасим, Н. Грицак [та ін.]. – Тернопіль ; Кєльце : Гельветика, 2025. – 350 с.



Теми документа






Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'