|
Гецко, Т. І. Географія сільського господарства Закарпатської області [Текст] : дипломна робота / Т. І. Гецко ; ТДПУ ім. В. Гнатюка, географ. ф-т ; наук. кер. Я. О. Мариняк. – Тернопіль, 2003. – 82 с.
Однозначної відповіді на нього не було, немає і не буде навіть в умовах ринкової економіки. Досвід розвинутих країн показує, що загальна теорія ринкової рівноваги - це тільки теорія, а ціни попиту і пропозиції формуються поза межами чистої конкуренції. Вони є непридатними для сільськогосподарської продукції через низький рівень коефіцієнта еластичності, який не перевищує позначку 0,2 - 0,25. Крім того, об'єктивно існують чинники, які відхиляють ціну виробника від усереднених витрат, а тому ціни попиту і пропозиції для певних кліматичних зон різні. Цінова політика повинна враховувати ці та інші чинники і виробляти систему субсидування товаровиробників для підтримання закупівель певних видів продукції на належному, необхідному суспільству рівні. Для кожного галузевого ринку продовольства має бути вироблена окрема цінова політика.
Ключові слова: сільськогосподарської продукції, сільське господарство, Закарпатська область, географія закарпатської області
|