Електронний каталог

          Клименко, М. О.
    Вплив комбінованого забруднення річки Іква на стабільність розвитку представників іхтіофауни [Текст] / М. О. Клименко, О. О. Бєдункова, В. С. Троцюк
    // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Сер. Біологія. – 2017. – Вип. 3(70) : Тернопільські біологічні читання - Ternopil Bioscience - 2017. – С. 139–147. – Бібліогр. в кінці ст.

   Отримано дані про вплив гідрохімічних чинників на формування рівнів флуктуючої асиметрії риб на ділянках річки Іква в межах Рівненської області, що зазнають антропогенного впливу різної інтенсивності. Екологічна оцінка якості поверхневих вод річки, здійснена за 16 гідрохімічними показниками, свідчить про те, що впродовж 2011–2015 рр. сольовий склад коливався в межах I-II класів якості; трофо-сапробіологічні показники – в межах III-IV класів; специфічні показники токсичної дії – в межах II-III класів якості. Оцінені рівні флуктуючої асиметрії представників іхтіофауни річки показали, що найгіршу стабільність розвитку в межах репрезентативних створів мали особини верховодки, плітки та краснопірки (IV-Vбалів); дещо кращою виявилась стабільність розвитку особин окуня та ляща (II-III бали); стабільність розвитку карася виявилась найкращою (I-II бали). За результатами багатофакторного регресійного аналізу з'ясовано, що для різних екологічних груп риб діє індивідуальний складний і багатофакторний процес формування стабільності розвитку. При цьому, помічено загальну тенденцію впливу спільної дії нітрогенвмісних речовин та іонів феруму і купруму на фоні погіршення кисневого режиму.


УДК 502.51(252):504.5]:[597.55:591.3

 

Опис документа            


 
Попередня сторінка     Наступна сторінка Сторінка / 9

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'